0%
Lokmacı

Hayır Lokması

Hayır Lokması

Hayır lokması tanımı için öncelikle hayırın açıklamasını yapmamız gerekir. Dünyadaki her topluluğun bir inanç sistemine sahip olduğu ve hüzünlü yada sevinçli olduğu özel günlerini inançlarına göre sürdürdüğü, ülkemizde geleneklerimiz örf adetlerimiz doğrultusunda edindiğimiz inançtan dolayı hayır yapmak; bir karşılık beklemeksizin yardım yapmak, iyilik işinde bulunmak, iyilik yapmak olarak tabir edilmektedir ve yaşamımızın temel prensiplerindendir. Topluluğa yönelik hayır yapmak istenildiğinde lokma döktürmek ekonomik olarak uygun ve pişirilmesi kolay olması sebebiyle en cazip seçeneklerden birisidir.Lokma dökme maaliyetleri hayır yapmak isteyen kişi tarafından karşılanır ve bedelsiz olarak sadece hayır niyetine dağıtıldığı için hayır lokması denilmektedir. Dolayısıyla kişi vefat eden bir yakını adına hayır yapmak istediğinde hayır lokması döktürmek, çocuğunun sünnet töreninde hayır lokması döktürmek, nişan yada evlilik törenlerinde hayır lokması döktürmek, yeni bir iş girişiminde bulunduğunda mutluluğunu paylaşmak adına hayır lokması döktürmek isteyebilir.

Ayrıca geçmişte saraylarda ya da evlerde sevinç ve üzüntüleri paylaşmak için hayır amaçlı yapılıp dağıtılan hayır lokmasının sosyal bir işlevi bulunmakta, dini vecibelerin yerine getirilmesinde aracı bir rol de üstlenmektedir. Günümüze gelindiğinde bu işlevlerin hala devam ettiği ancak kitle kültürünün etkisiyle şekil değiştirdiği tespit edilmiştir.Seyyar Lokmacı olarak biz evlerde halkın kendisinin yaptığı hayır lokmasını artık dış mekânlarda dilediğiniz yerde (kapının önüne gelerek, sokakta, camii önünde) ve saatte özel hazırlanmış mobil araç ve ekipmanları kullanmayı bilen profesyonel lokma ustası ile sunmaktayız..

Hayır lokması dökme
Hayır lokması pişirme
Hayır lokması dağıtma

Hayırsever için zahmetsiz ve kısa sürede yapılan hayır lokması, standart bir üretim ile lezzetinden, temizliğinden ödün vermeden, hayır yapmak isteyenlere tasarruf sağladığı gerekçesiyle toplum tarafından tercih nedeni olmuştur. Hayır lokması, kağıt tabak ve plastik kaşık yada kürdan ile dağıtılmakta ve zahmetsizce yenilip, atılmakta ve geriye iş çıkarmamaktadır. Bu anlamda pratik ve rahat olduğu için herkes tarafından tercih edilmektedir. Değerli konuğumuz sizde hayır yapmak adına hayır lokması döktürmek istiyorsanız ve rezervasyon yaptırmak yada bu doğrultuda hayır lokması nasıl dağıtılır, hayır lokması fiyatları gibi herhangi bir sorunuz varsa dilediğiniz vakitte bizi arayabilirsiniz.

Afiyet Olsun!

Rezervasyon

Hayır Lokması Sipariş Hattı

0551 859 0112

Değerli konuğumuz, hayır lokması siparişi vermek çok kolay.
Sizin için en uygun olan iletişim aracını kullanarak hemen bize ulaşın.

whatsapp

envelope

Sizi Arayalım


Uyarı : Formu kullandığınızda Gizlilik Politikası ve Site Kullanım Koşulları Kabul etmiş Sayılırsınız

success
Başarılı!

Rezervasyon talebiniz tarafımıza
başarılı bir şekilde ulaşmıştır

icon