0%

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır lokması ile ilgili sorular

 • Lokma dökmek nedir ?

  Lokma dökmek, toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı arttırmak amacıyla yapılan bir gelenektir. Bu gelenek genellikle hayırseverlerin düzenlediği toplumsal etkinliklerde nişan, düğün, taziye, ramazann ayı gibi özel günlerde cami avlularında, evinin bahçesinde veya sokaklarda gerçekleştirilir.Lokma tatlısı hamuru hazırlanarak büyük kazan içinde kızgın yağda kızartılır ve ardından şerbet ile tatlandırılır. Daha sonra sıcak sıcak ücretsiz dağıtılmaya başlanır.Bu geleneğin amacı, insanların bir araya gelerek sosyal dayanışmayı arttırmalarına yardımcı olmak, ihtiyaç sahibi insanların desteklenmesini sağlamak ve toplumda birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmektir.
 • İzmir Lokma nedir ?

  İzmir lokması, lokma tatlısının küçük küçük halka şeklinde kesilmiş hamur parçacıklarının kızartılıp ve şerbetle buluşturulmuş halidir. Genellikle tarçınla servis edilir ve sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilir. İzmir lokması özellikle İzmir yöresine ait bir lezzettir.
 • Saray Lokma nedir ?

  Saray lokması, Osmanlı döneminde saray mutfağında yapılan ve padişahlar tarafından tüketilen bir tatlı olarak bilinir.Lokma tatlısının küçük küçük toplar halinde hazırlanan hamurun, kızartılarak pişirilmiş ve ardından şekerli şerbetle tatlandırılmış halidir. İçi hafif kıtır, dışı ise yumuşak olan saray lokmaları, genellikle pudra şekeri veya hindistan ceviziyle süslenerek servis edilir. Günümüzde ise hala popülerliğini koruyan lezzetli bir tatlıdır.
 • Lokma niye dağıtılır ?

  Lokma dağıtımı, toplumsal dayanışmayı, paylaşmayı simgeleyen bir geleneğimizdir.Bu gelenekte, lokma pişiren kişi ya da kurumlar, hazırlanan tatlıları halka dağıtarak insanlar arasında sevgi, saygı ve kardeşlik bağını güçlendirirler ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olurlar.Özellikle taziye, yas evi, nişan, ramazan ayı, düğünlerde veya özel günlerde lokma dağıtımı yapılır. Dolayısıyla insanların bir araya gelerek sosyal dayanışmayı arttırmalarına yardımcı olmak, ihtiyaç sahibi insanların desteklenmesini sağlamak ve toplumda birlik ve beraberlik duygusunu güçlenmesi sağlanmaktadır.
 • Hayır lokması döktürme fiyatları ?

  Lokma döktürme fiyatları, hayır lokması dağıtımının yapılacağı kişi sayısına, lokmanın miktarına, tatlıda kullanılan malzemelere ve dağıtım hizmetine bağlı olarak değişebilir.Opsiyonel olan fiyat bilgisi için 0551 859 0112 numaralı çağrı merkezimizi arayıp bizimle iletişime geçerek bulunduğunuz bölgenizi belirterek fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Lokma döktürme işlemi için belirlenen fiyatların, genellikle kişi başı hesaplandığı ve bulunduğunuz şehire göre değişlik olabileceğini bilmelisiniz.
 • Hayır lokması nerede dağıtılır ?

  Hayır lokması dağıtımı için alan sınırı yoktur. Dilediğiniz herhangi bir adreste dağıtım yapılabilir.Genellikle cami avlusu, meydanlar, sokak başları evlerinin bahçesi, taziye çadırı gibi özel yerlerde hayır lokması dağıtımı tercih edilmektedir.
 • Cenaze için kaç kişilik lokma döktürülür ?

  Cenaze için kaç kişilik lokma döküleceği tamamen sizin talebinize göre belirlenmektedir.Standart olarak en az 500 kişilik hayır lokması dağıtımı yapıyoruz.
 • Hayır lokması döktürmek için ne yapmalıyız ?

  Hayır lokması döktürmek istiyorsanız size en uygun iletişim aracını kullanarak bize ulaşın. Ardından lokma dağıtımının yapılmasını istediğiniz açık adresi, dağıtımın yapılacağı tarih ve saati bildirerek rezervasyon oluşturun.Hayır lokmasını dağıtmak istediğiniz kişi sayısını belirleyemiyorsanız standart lokma dağıtım menülerimizden sizin için en uygun olanı birlikte belirleyebiliriz.

Hayır Lokması dağıtım hizmeti ile ilgili sorular

 • Hayır lokması dağıtım hizmetiniz neleri kapsıyor ?

  Hayır lokması dağıtım hizmetimiz, belirtilen adreste lokma dökmek ve dağıtmak için gereken tüm işlemleri kapsamaktadır. Lokma ustası lokmayı döker. Servis personeli sıcacık taze hazırlanmış lokmayı tabaklara doldurarak kişilere ikram eder. Tüm işlemler gerçekleştirildikten sonra alan temziliği yapılarak hizmet sonlandırılır.
 • Hayır lokması dağıtımı için her yere geliyor musunuz ?

  Hayır lokması dağıtımı için hizmet verdiğimiz bölgeler dahilindeki şehirlerin herhangi bir adresinde, evinizin bahçesinde, cami avlusunda, sokak başlarında, maydanlarda, düğün salonları ve diğer tüm özel alanlarda hizmet vermekteyiz. Hizmet bölgelerimize dahil şehirler İstanbul, Ankara, Bolu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bursa’dır. Şayet lokma döktürmek istediğiniz şehir hizmet bölgelerimiz dahilinde değilse özel talep oluşturmanız halinde değerlendirlmeye alınır. Uygunluk durumunda gelip hizmet vermek isteriz.
 • Hayır için lokma döktürmek ve dağıttırmak istiyoruz size nasıl ulaşabiliriz ?

  Hayır lokması döktürmek ve dağıttırmak istediğinizde bize 0551 859 0112 numaralı telefondan yada www.seyyarlokmaci.com.tr internet sitemizin rezervasyon başvuru formu ile ulaşmanız ve rezervasyon oluşturmanız yeterli olacaktır.Rezervasyon için yalnızca; hayır lokmasının ikram edilecek istenen kişi sayısı, hizmetin verileceği açık adresi, tarih ve saat bilgisi gerekmektedir.
 • Cami çıkışında hayır lokması dağıttırmak için izin almamız gerekiyor mu ?

  Cami çıkışında hayır lokması dağıttırmak için izin almanıza gerek olmayabilir.
 • Hayır Lokması dağıtım hizmetinizle ilgili hijyen kuralları hakkında bilgi verebilir misiniz ?

  Hayır lokması dağıtım hizmetimiz ile lgili hijyen kuralları; seyyar mobil araçlarımız lokma dökmek için özel olarak tasarlanmıştır. Dolayısı ile lokma dökme işlemi araç içinde tüm temizlikleri yapılmış bir şekilde kapalı alanda gerçekleştirilir. Hijyen açısından gereken tüm koşulllar sağlandıktan sonra hizmet vermeye başlanır. Tüm dağıtım gerçekleştirildikten sonra lokma biitnce alan temizliği yapılarak hizmeti sonlandırırız.
 • Hayır lokması dağıtım hizmeti için kaç gün önceden rezervasyon yaptırmamız gerekiyor ?

  Hayır lokması dağıtım hizmeti için 1 - 3 iş günü öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Şayet Cuma günü lokma döktürmek istiyorsanız çok fazla yoğunluk olduğu için en az 1 hafta öncesindan rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 • Saray Lokma dağıtımında bir tabakta kaç adet lokma olur ?

  Saray lokması döktürmek istiyorsanız gramajına bağlı olarak bir porsiyon tabakta 6 adet lokma olur.
 • İzmir Lokma dağıtımında bir tabakta kaç adet lokma olur ?

  İzmir lokması döktürmek isterseniz halka şeklinde büyük olan izmir lokması gramajına bağlı olarak bir porsiyon tabakta 3 adet lokma olur.
Rezervasyon

Hayır Lokması Sipariş Hattı

0551 859 0112

Değerli konuğumuz, hayır lokması siparişi vermek çok kolay.
Sizin için en uygun olan iletişim aracını kullanarak hemen bize ulaşın.

whatsapp

envelope

Sizi Arayalım


Uyarı : Formu kullandığınızda Gizlilik Politikası ve Site Kullanım Koşulları Kabul etmiş Sayılırsınız

success
Başarılı!

Rezervasyon talebiniz tarafımıza
başarılı bir şekilde ulaşmıştır

icon